kedi maması

bu günde kedi mamaları hakkında yazmaya karar verdim çünkü kedili arkadaşlarım bunu istedi. Kedi maması çeşitleri arasında en iyiyi belirlemek için yöntem aynı içerik okumak, kullanıcı yorumu okumak ve araştırmak. Kedi maması alanında o kadar çok çeşit var ki arlarından hangisi en iyi hangisi kötü veya kalitesiz karar vermek zor. Bu sebeple arkadaşlarınızdan da mutlaka tavsiye almalısınız.

Kedi mamaları alanında veterinerizden de tavsiye almanızı öneririm ama en önemlisi kediniz tanımak bu sebeple önce kedinizin daha önce hangi mamaları sevdiğini, hangi içeriği sevdiğini bilmeniz gerekiyor, kedi maması seçerken elbette kedinizin yaşına,boyutlarına,kilosuna tüylerine ırkına kısacası tüm özelliklerine dikkat etmelisiniz. kedilerimizi neyle beslerseniz besleyin bunun metabolizmlarına aykırı bir içeriğe sahip olmamasına dikkat edin.

kedi metabolizması etobur bir beslenme biçime alışıktır bu sebeple protein oranı yüksek ve ayrıca hayvansal yağlar ve hayvansal protein içeren mamalar tercih etmeye çalışın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s